• warning: Creating default object from empty value in /home/travel/domains/traveltatil.com/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
  • user warning: Table './kund_tatil/tatil_sessions' is marked as crashed and should be repaired query: SELECT COUNT(sid) AS count FROM tatil_sessions WHERE timestamp >= 1546921718 AND uid = 0 in /home/travel/domains/traveltatil.com/public_html/includes/session.inc on line 157.
  • user warning: Table './kund_tatil/tatil_sessions' is marked as crashed and should be repaired query: SELECT COUNT(DISTINCT s.uid) FROM tatil_sessions s WHERE s.timestamp >= 1546921718 AND s.uid > 0 in /home/travel/domains/traveltatil.com/public_html/modules/user/user.module on line 806.
İçeriği paylaş

kapadokya

Kapadokya... İki yanardağ arasında kalmış bir düzlükte doğanın akıl almaz güzellikteki taşlarının görsel şöleni, Güzel Atlar Ülkesi...

Urgup, Avanos ve Nevsehir arasında bir rüyada, ağaçların turuncuya dönen yapraklarıyla mağara evlerin arasında yürüyerek, kayalara tırmanıp masalsı görüntüsü ve eşsiz doğasıyla Dünya'nın en büyüleyici atmosferlerinden birini izleyeceksiniz.

Melendiz Çayı’nın ikiye böldüğü Ihlara Vadisi’nde çay kenarında yürümek, buz gibi suya elini sokmak, sonbaharın hüznünü vadinin içinde hissetmek için yüzlerce basamağı görmüyor gözümüz. Ağaçların altında yürüyerek ilk hristiyanlık dönemine ait kaya kiliselerine bakıyoruz. Ağaçaltı, Sümbüllü, Yılanlı, Kokar Kiliseleri bunlardan bazıları..

Her bütçeye uygun 23 Nisan turu

Submitted by okyanus on Salı, 04/14/2009 - 21:17

23 Nisan tatilini hafta sonuyla birleştirip bir kaçamak yapmak isteyenlere özel tur paketleri hazırlayan turizm firmaları, her bütçeye hitap ediyor. İsteyen Kapadokya`yı, isteyen Karadeniz`i gezebilecek...

23 Nisan tatilini hafta sonuyla birleştirip bir kaçamak yapmak isteyenlere özel tur paketleri hazırlayan turizm firmaları, her bütçeye hitap ediyor. İsteyen Kapadokya`yı, isteyen Karadeniz`i gezebilecek...

Bayramda gezmek isteyenlere kültür turları alternatifleri

Submitted by güneş on Pzt, 11/24/2008 - 16:09

Kurban Bayramı’nda vatandaşları kültür turlarına çekmek için yarışan seyahat acenteleri, farklı gün, süre ve güzergahı kapsayan gezi programları sunuyor.

Bayramda iş stresinden biraz uzaklaşıp yurt içinde geziye çıkmak ve Anadolu’nun tarihi ve doğal güzelliklerini görmek isteyenler için çok farklı seçeneklerde turlar bulunuyor. Kurban kesmek isteyen vatandaşları dikkate alan seyahat acenteleri, farklı günlerde çıkış yapan, kalış süresi ve güzergah konusunda değişik alternatifi olan gezi programları hazırladı.

Buna göre, yakın mesafelere seyahat etmek isteyenlere yaşadıkları bölgedeki turlar, uzun gezi yapmayı düşünenlere 8-9 günlük turlar öneriliyor.

Örneğin, İç Anadolu’da yaşayıp, yakın çevrede tatil imkanı arayanlara en fazla önerilen yer: Kapadokya... Ihlara Vadisi’nden peri bacalarına, Hacı Bektaş Veli Dergahı’ndan yer altı şehirlerine, dizilere mekan olan Nevşehir’in ilçelerini 2-3 gün içinde görmeyi sağlayan “Kapadokya” turlarının mevsim şartları itibariyle en güzel tatil seçeneklerinden biri olduğu belirtiliyor.

Kapadokya Turu ( 3 Gece ) 29 Eylül 2008 Pazartesi - 03 Ekim 2008 Cuma

Submitted by okyanus on Çar, 08/27/2008 - 00:15

Tur Fiyatları

Fiyat Tanımı : KAPADOKYA LYKIA LODGE COUNTRY CLUB
Çift Kişilik Odada Kişi Başı: 671.00.YTL
Tek Kişilik Oda :889.00.YTL
Çocuk :0-5 yaş Ücretsiz
6-12 yaş: 454,00 YTL

Tur Operatörü Alternatifleri

Peşin ödemede %5 indirim
Kredi kartı ile ödemede %5 indirim
9 Taksit
Ücretsiz Ulaşım
-Tüm bankaların Kredi Kartları ile Tek Ödemede %5 İndirim uygulanır.

-World Card (3+6) 9 Taksit
-Maximum 3 Taksit + 2 ay erteleme
-Advantage (3+5) 8 Taksit
-Bonus, Shop - Miles`a (3+4) 7 Taksit

Balon turları Kapadokya’nın simgesi oldu

Submitted by okyanus on Paz, 08/10/2008 - 12:49


1997 yılından beri 50 bin turist balon yolculuklarıyla Kapadokya’yı kuş bakışı izledi.

NEVŞEHİR - Bölgede balon turları düzenleyen Göreme Baloons Yönetim Kurulu Başkanı Halil Özaslan, 1997-2008 yılları arasında, büyük çoğunluğu yabancı olmak üzere yaklaşık 50 bin turiste Kapadokya’yı gökyüzünden izlettiklerini söyledi.

Kapadokya butik otel cenneti

Submitted by okyanus on Paz, 08/10/2008 - 12:44

Türkiye’nin peri bacaları ve balon turları ile ünlü önemli turizm merkezlerinden Kapadokya’da, butik otel ve kayadan oyma, peri bacalarından dönüştürme pansiyon sayısı her geçen gün arttıyor.

NEVŞEHİR - Göreme Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mustafa Durmaz, son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi göstermesi nedeniyle butik otel ve pansiyonların arttığını, peri bacalarının yoğun olduğu ve “Kapadokya’nın kalbi” diye anılan Göreme beldesinde 2 binden fazla yatak kapasitesinin bulunduğunu söyledi.

ATAMAN CAVE HOTEL

Submitted by okyanus on Per, 06/19/2008 - 15:19


Statü : Özel Belgeli
Telefon : (384) 271 23 10 Pbx
Faks : (384) 271 23 13
Adres : UZUNDERE CAD. NO: 43 50180 GÖREME/ NEVŞEHİR
E-posta : info@atamanhotel.com
Web : http://www.atamanhotel.com

Oda ve Yatak
33 Oda, 76 Yatak, 5 Suit,

Oda Özellikleri
Direkt Telefon , Banyo , Saç Kurutma makinası, Minibar , TV , Uydu TV , Merkezi Isıtma,

Yeme İçme
Restaurant Kapalı kap:110, Açık kap: 200, Lobi Bar, Teras Bar, Restaurant Bar,

Fasilite ve Servisler
Çamaşır ve Ütü Servisi , Kapadokya Hakkında Geniş Araştırma Kütüphanesi ,

Aktivite ve Rekreasyon
Bahçe , TV Odası, Teras

Konum

Tarih zengini Kapadokya'ya yolculuk

Submitted by kumsal on Paz, 06/15/2008 - 23:34

İşte size Kapadokya’ya gelmeniz için 10 neden:

1. Kapadokya’nın dünyada eşi benzeri yoktur.
2. Kapadokya her yönüyle Anadolu’dur.
3. Kapadokya insanı dost canlısıdır, misafirperverdir.
4. Kapadokya’nın heryeri tarihtir, kültürdür, tasarımdır, sanattır.
5. Kapadokya’da asla sıkılmazsınız her anınız dolu dolu geçer.
6. Kapadokya’yı bisikletle, motorsikletle, atla, yürüyerek gezebilirsiniz.
7. Kapadokya’da balon turlarına katılabilir veya rafting yapabilirsiniz.
8. Kapadokya geceleri çok eğlencelidir. Her tür eğlence vardır.
9. Kapadokya güvenlidir. Ayrıca her türlü sağlık hizmeti bulunmaktadır.
10. Dağarcığınıza birçok anı, hikaye, macera eklenmiş halde eve dönersiniz.

Kapadokya'nın Yeraltı Şehirleri - 2

Submitted by okyanus on Per, 05/29/2008 - 09:25

ÖZKONAK YERALTI ŞEHRİ
Avanos’ a 14 km. uzaklıkta yer alan Yeraltı Şehri, İdiş Dağı’nın kuzey yamaçlarına, volkanik granit bünyesi tüf tabakalarının oldukça yoğun olduğu yere yapılmış. Geniş alanlara yayılmış olan galeriler birbirlerine tünellerle bağlanmış.
Kaymaklı ve Derinkuyu Yeraltı Şehirleri’nden farklı olarak katlar arası haberleşmeyi sağlayacak çok dar ve uzun delikler bulunuyor. Düzgün oyulmuş odaların girişleri kapatıldığında havalandırma da bu dar (5cm.) ve uzun deliklerle sağlanmış. Yine diğer yeraltı şehirlerinden farklı olarak sürgü taşından sonra, tünel üzerine (düşmana kızgın yağ dökmek maksadıyla) delikler oyulmuş. Özkonak Yeraltı Şehri’nde Kaymaklı ve Derinkuyu Yeraltı Şehri’nde olduğu gibi hava bacası, su kuyusu, şırahane ve sürgü taşları bulunuyor.

Nevşehir Gezi

Submitted by okyanus on Cum, 05/23/2008 - 22:07

**Ürgüp**
Nevşehir'in 20 km.doğusunda olan Ürgüp, Kapadokya bölgesinin en önemli merkezlerinden biridir. Bizans döneminde Osiana ( Assiana), Hagios Prokopios, Selçuklular Dönemi'nde Başhisar, Osmanlılar zamanında Burgut Kalesi, Cumhuriyet'in ilk yıllarından itibaren de Ürgüp adıyla anılmıştır. Ürgüp, köy, kasaba ve vadilerindeki kaya kiliseleri ve manastırlarıyla Bizans döneminde önemli piskoposluk merkeziydi

**Uçhisar**
Nevşehir- Göreme yolu üzerinde bulunan Uçhisar, Nevşehir'e 7 km.uzaklıktadır. Uçhisar bölgenin en yüksek noktasında yer almaktadır ve en eski yerleşimin ne zaman yapıldığı bilinmemektedir. Uçhisar Kalesi'nin zirvesi, bölgenin panoramik seyir noktasıdır.

Son yorumlar